Wentylacja

W celu zapewnienia prawidłowej wentylacji, należy w sposób ciągły dostarczać świeże powietrze do pomieszczeń w których przebywają ludzie, a jednocześnie w tej samej ilości wywiewać je.Powietrze należy nawiewać do sypialni i salonu, a wywiewać z łazienki, kuchni, garderoby, przedsionka i przedpokoju.

Po zamontowaniu nowoczesnej, szczelnej stolarki okiennej, znacznie ograniczamy działanie wentylacji grawitacyjnej. Żeby zapewnić dopływ powietrza producenci okien instalują nawiewniki, usuwają fragmenty uszczelek, a właściciele i mieszkańcy ratują się uchylaniem okien i wpuszczaniem świeżego powietrza.

Takie zabiegi powodują olbrzymie straty ciepła, wychładzają pomieszczenia zimą, a latem jesteśmy narażeni na obecność owadów oraz w okresie pylenia roślin olbrzymiej ilości alergenów.

W dzisiejszych czasach wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła nie tylko rozwiązuje wymienione powyżej problemy, ale dodatkowo dzięki filtrom ratuje nas przed przedostawaniem się smogu do wnętrza domu.

Rekuperacja znacznie zmniejsza zapotrzebowanie domu na energię cieplną (realnie obniża koszty) i znacząco zwiększa komfort życia mieszkańców.